Ahşap yünü etkileyici akustik özelliklere sahip sürdürülebilir doğal bir üründür.

Ahşap Yünü

Ahşap yünü, birçok işlevsel özelliğe sahip doğal ve çok yönlü bir yapı malzemesidir. Ahşap yünü ve bağlayıcı yapı malzemesiyle birlikte havadar, ısı yalıtımlı ve ses yutucu bir yapı oluşturmanın yanı sıra yangına dayanıklılık, nem geçirmezlik ve mekanik mukavemet sağlar.

Malzeme, nem ve ısı seviyelerini eşitleyen ve hem konfor hem de sağlık için faydalı olan hoş bir iç mekan iklimine katkıda bulunan bir açık bir yüzey yapısına sahiptir.

Temel Özellikler

SÜRDÜRÜLEBİLİR

Ürünlerimizde kullanılan ahşap, yenilenebilir kökenli ve düşük çevresel etkiye sahip sorumlu ormanlardan gelmektedir. %100 geri dönüştürülebilir.

ISI YALITIM

Ahşap yünü panellerle iç mekanları termal olarak yalıtmak ve ısıtma veya iklimlendirme maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak mümkündür. Bu aynı zamanda ahşap yününü hızlı bir yatırım geri dönüşü malzemesi haline getirmektedir.

SES EMİCİ

Yüksek ses emme değerine sahip ahşap yünü, gürültüyü azaltmak ve yaşam alanlarındaki ses kalitesini optimize etmek için ideal bir malzemedir ve huzurlu bir ortam yaratılmasına yardımcı olur.

NEME DAYANIKLI

Ahşap yünü nemi ememez ve emmez, bu nedenle akustik kontrolün gerekli olduğu kaplıcalar, spor salonları ve spor salonları gibi yüksek nemli ortamlarda da kullanımı mümkün olabilir.

YANGIN DİRENCİ

Kanıtlanmış yangın direnci ve düşük reaksiyonu nedeniyle oldukça kaliteli bir malzemedir. Bu, ahşap yününün normalde kapladığı yapıların mukavemetini artırmaya katkıda bulunur.

DÜŞÜK EMİSYONLU

Ahşap yünü yüzeyler kolaylıkla temizlenebilir ve çevreye toz ve partikül yaymazlar.

Sürdürülebilirlik

Yüksek kaliteli hammaddeler ve yenilikçi üretim teknolojileri kullanan ALYA® ahşap yünü akustik paneller, çok sayıda tasarım olanağı ve uygulama sunmaktadır.

Olağanüstü ses emiliminin yanı sıra sürdürülebilir malzeme ve teknolojilerin kullanımı sayesinde ALYA® akustik çözümleri, bir odanın ambiyansının iyileştirilmesine büyük katkı sağlar. Refahı artırır ve sonuç olarak konsantrasyonu, verimliliği ve performansı geliştirir.

ALYA® akustik çözümleri ekolojik olarak sağlamdır ve bina biyolojisi açısından tamamen zararsızdır. “Yeşil Bilinçlilik” ile akustik ve tasarım!

Sürdürülebilir Kaynaklı Ahşap


Ahşap yünü levhalar yalnızca sürdürülebilir şekilde üretilmiş PEFC TM sertifikalı ahşaptan yapılır. Ahşap yününün panellere dönüştürülmesinde ahşabın yanı sıra bağlayıcılar, kireç ve su gibi diğer doğal bileşenler de kullanılır. Ahşap yünü panelleri tercih ederek, özellikle sürdürülebilir bir ürün kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

PEFCTM Hakkında

PEFCTM (Program for the Endorsement of Forest Certification) dünya çapında sorumlu, ağaçlandırma yönetimini teşvik eden ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. Kalite işareti, ahşap ürünler için hammaddelerin sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan geldiğini garanti eder.

PEFC’nin amacı dünya çapında sürdürülebilir orman yönetimidir. Sürdürülebilir orman yönetimi, ormansızlaşmaya karşı mücadelede yaygın olarak tanınan, önemli ve pratik bir araçtır ve ahşap kaynaklı ürün üretimine bağlı olan kişi ve kurumlarla ilgilenir.

Sürdürülebilir ahşap için en iyi sertifika

Dünyamızda 304 milyon hektar PEFC sertifikalı orman ve 195 milyon hektar FSC® sertifikalı orman bulunmaktadır. Dolayısıyla PEFC, sürdürülebilir orman yönetimi için açık ara en iyi sertifikasıdır. Bu arada ormanların bir kısmı her iki sertifikaya da sahiptir.

PEFC’yi seçmek sadece sürdürülebilirlik politikamıza uymakla kalmıyor, aynı zamanda CSR ilkelerine de uyuyor ve PEFC’yi seçerken Hollanda hükümetinin sürdürülebilir satın alma kriterlerini de karşılıyorsunuz.

Doğal olarak, ahşap yünü panellerle BREEAM, LEED ve WELL gibi sertifikaları da iyi puanlar ile almanız mümkündür.