Yaşam tarzınızı özgürce ortaya koyduğunuz alanlardan en önemlisi evlerinizdir. Evlerinizi tasarlarken kullandığınız mobilya, aksesuar, duvar dekorasyonu gibi ürünlerin göze hitap etmesi oldukça önemlidir. Yaşam alanlarınızın size özel olabilmesi için tercih ettiğiniz her ürün, sizin dekorasyon anlayışınızı oluşturur. Devamını Oku..

 

Mekân düzenlemelerinde ve dekorasyonunda kullanılan pek çok malzeme vardır. Yer döşemeleri, duvar boyası ve kaplamaları, tavanlar, mekân aksesuarları ve diğer unsurların tamamı dekorasyonu oluşturan niteliklerdir. Bir yaşam alanına girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk yer çoğunlukla duvarlar olur. Bundan dolayı, kapalı mekanlarda bir vurgu yapmak veya bir noktaya dikkat çekmek isteniyorsa değişiklik yapmak için duvarlar ilk tercihtir. Devamını Oku..

 

Akustik en basit tanımıyla sesi inceleyen bir bilim dalıdır. Ses titreşiminin yaratmış olduğu istenmeyen ses (gürültü) veya istenen sesin daha iyileştirilebilir hale gelmesini sağlayan bir çözüm yöntemidir. Müziksel akustik, mimari akustik, oda ve yapı akustiği dediğimiz zaman, hacimlerin, binaların ya da mekanların işitsel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmasından bahsedilmektedir.Devamını Oku..

 

Yalın Mimarlık ekibi tarafından tasarlanan Troya Müzesi, 2011 yılında 132 katılımcının bulunduğu yarışmadan oldukça genç bir ekip olarak 1.lik ödülü ile ayrıldı. Troya Müzesi, efsaneler ve mitlerle donatılmış bu ören yerinin ilk müzesi oldu. Proje uzun ve zorlu bir uygulama sürecinden sonra 2018 yılında tamamlandı. Devamını Oku..

 

“AKM YENİDEN!”. Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin kültür ve sanat belleğinde iz bırakan İstanbul AKM, 13 yıl aradan sonra 29 Ekim 2021 tarihinde kapılarını sanatseverlere açtı. Devamını Oku..

 

Gelişen teknoloji ve modern mimari yeniliklerle birlikte, mekan tasarımları ve dekorasyon aksesuarları da her geçen gün çeşitlenip zenginleşmektedir. Bu sebeple iç mekanlarınızı dekore ederken, mekanda oluşturmak istediğiniz atmosfere uygun olacak seçimler yapabilirsiniz.

Daha yumuşak ve sade renklerle dekore edeceğiniz bir mekan kullanıcıya dinginlik verecektir. Bu tasarım yaklaşımı özellikle yatak odası gibi dinlenme mekanlarında kullanıcılara istediği sakin ortamı sağlayacaktır. Devamını Oku..

 

2019 Eylül ayında hizmete açılan Odunpazarı Modern Müzesi (OMM), dünyaca ünlü mimar Kengo Kuma imzası taşıyor. Geometri oyunları içeren ve bir dizi ahşap hacim olarak görünen bina, çevresindeki sokak manzarasına ve mahallenin bir ahşap pazarı olarak tarihine yanıt veriyor. Kengo Kuma’nın yığılmış ahşap tasarımı, yerel mimariye, özellikle Odunpazarı geleneksel ahşap konsollu evlerine saygı gösteriyor. Devamını Oku..

 

Sanatçı, bilinen sanat ve tasarım tarihi üzerinden yeni estetik tartışmaktadır. Kübizm parçalı biçimciliğin, fütürizmin hareket kavramını ve bilgisayarlarla güncel bir estetik geliştirmek amacı ile çağdaş tasarım kavramlarını birleştirmektedir. Daha sonra yapıtları, endüstriyel ürünler ve makinelerle olan bağı güç kazanmış, sanatsal fikirlerin somut ifadeleri olarak kendilerini göstermiştir. Devamını Oku..

 

İç mekanların akustik olarak doğru tasarımı, sağlımızı ve hayat kalitemizi önemli ölçüde etkilemektedir. Her mekanın kendi farklı akustik ihtiyacı ve o ihtiyaca uygun bir uygulaması vardır. Bir okulda bulunan sınıfın akustiği ile bir ses kayıt stüdyosunun akustik gereksinimleri birbirinden farklıdır. Ancak doğru bir akustik tasarım ile farklı fonksiyonlarda kullanılan mekanlardan en yüksek akustik verim elde edilebilir. Devamını Oku..

Güncel…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.