Yaşam alanlarımızın dekorasyon anlayışını şekillendiren mobilyalarımızın işlevinin yanı sıra nasıl göründüğü de oldukça önemlidir. Bir mobilyayı satın alırken yalnızca işlevini ve faydasını düşünerek hareket etmek, dekorasyona pek katkı sağlayan bir durum değildir.Devamını Oku..

 

İç mekanlarınızı dekore ederken, alanın işlevine ve orada oluşturmak istediğiniz atmosfere göre yapacağınız seçimler, dekorasyon bütünlüğü için önemli bir adımdır.Devamını Oku..

 

Yaşam alanlarımızın ortam seslerini dengelemek ve ses kalitesini iyileştirmek amacıyla yaptığımız akustik düzenlemeleri gerçekleştirirken dikkate almamız gereken bazı faktörler vardır. Bunlara dikkat ettiğimizde mekanlarımızın akustik konforu en yüksek performansı gösterir. Devamını Oku..

 

Tasarımın dijital destekli hale dönüşümü ile, bütün üzerinde değişiklik yapmak kolaylaşmıştır. Bu inovasyonların sonucunda geleneksel tasarım modeline göre, tasarıma müdahale daha pratik hale gelmiş ve tasarımda pratik bir şekilde revizyon imkânı sunan parametrik tasarım ortaya çıkmıştır.Devamını Oku..

 

Gando’da doğan mimar, 1979’dan beri her yıl verilen mimarlığın en prestijli ödülü olan Pritzker Mimarlık Ödülünü kazanan ilk Afrikalı mimar olarak tarihe geçti. “Mimarlık öncelikle insanlığa bir hizmettir”. Diébédo Francis Kéré Pritzker jürisi, “Bize bugün mimarlığın dünyadaki insanların estetik ihtiyaçları da dahil olmak üzere ihtiyaçlarını nasıl yansıtabileceğini ve hizmet edebileceğini gösterdi. Devamını Oku..

 

Günümüzde yapılan araştırmalara göre, özellikle video konferans görüşmeleri gerçekleştirilen toplantı odalarında ses yalıtımlarının ve akustik iyileştirmelerinin olmamasından dolayı oluşan ciddi ses kirlilikleri, tüm çalışanların büyük oranda verimsiz olmasına sebep oluyor. Etkinliklerin gerçekleştirildiği konferans salonlarının da benzer problemle karşı kaşıya kaldığını söyleyebiliriz. Devamını Oku..

 

Yaşam alanlarında ses dengesi ve akustik konfor oldukça önemlidir. Ortamdaki seslerin birbirine girmemesi, konuşma seslerinin anlaşılabilmesi ve kulak tırmalamaması akustik düzenleme ve optimal bir yalıtımla sağlanır. Akustik düzenleme çalışmasının yapıldığı ortamlarda, konfora bağlı olarak verimliliğin arttığı ve ortam kalitesinin iyileştiği hatta kişilerin psikolojik olarak ortamlarda daha iyi hissettiği görülmektedir. Bu sebeple akustik panellerden yardım alarak yapılan düzenlemeler, iç mekan tasarımının önemli bir öznesi haline gelmiştir. Devamını Oku..

 

Yaşam tarzınızı özgürce ortaya koyduğunuz alanlardan en önemlisi evlerinizdir. Evlerinizi tasarlarken kullandığınız mobilya, aksesuar, duvar dekorasyonu gibi ürünlerin göze hitap etmesi oldukça önemlidir. Yaşam alanlarınızın size özel olabilmesi için tercih ettiğiniz her ürün, sizin dekorasyon anlayışınızı oluşturur. Devamını Oku..

 

Mekân düzenlemelerinde ve dekorasyonunda kullanılan pek çok malzeme vardır. Yer döşemeleri, duvar boyası ve kaplamaları, tavanlar, mekân aksesuarları ve diğer unsurların tamamı dekorasyonu oluşturan niteliklerdir. Bir yaşam alanına girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk yer çoğunlukla duvarlar olur. Bundan dolayı, kapalı mekanlarda bir vurgu yapmak veya bir noktaya dikkat çekmek isteniyorsa değişiklik yapmak için duvarlar ilk tercihtir. Devamını Oku..

Güncel…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.