mekan akustiği

Dikkatlice dinliyoruz

İyi ses yalıtımına ek olarak, sens | acoustic elemanları mekanlardaki akustiği optimize ederek daha huzurlu ve konsantrasyonu artıran ortamlar sağlıyor. Yankılanma sürelerini, ses seviyesi farklarını ve konuşma anlaşılırlığını optimize eden özel akustik çözümleri geliştirerek mekan akustiğini kullanıma uygun hale getiriyoruz.

Mekan Akustiği

Ses yutucuların etkinliği bulundukları konuma bağlıdır. Sesin kaynağı ne kadar yakınsa, sesi o kadar verimli bir şekilde azaltırlar. Sesin yankılanma süresi (T) ve gürültü emilim derecesi (w) sesin yutuculuğu açısından önemli parametrelerdir. Yankılanma süreleri; alanın hacmine, odanın geometrisine, yüzey özelliklerine ve mobilyalara bağlı olarak değişir. Ses yutma derecesi, sesin karşılaştığı malzemelere göre hesaplanır. Bu doğrultuda kullanılacak ses yutucu elemanlarının tercihi, müşterilerin gereksinimlerine, odanın kullanımına ve geometrisine, mekanın planına bağlıdır.

Çalışma Prensibi

sens | acoustic sistemleri geniş bant ses yutucu gibi işlev görerek hem bina hem de oda akustiğini birleştirir. Ses emilimi ve yalıtımının birlikte uygulanması, ekonomik özgürlüğü sağlarken, yaratıcı özgürlüğe de olanak sağlar.

Bilgi

En iyi iç mekân koşullarını oluşturmak için tercih edeceğiniz materyal ve yüzeyler önemlidir. Oda akustiği, malzemelerin ses emici özelliklerini ve odadaki konumlarını ele alır. Ses yutucu yüzeye ulaşan ses enerjisi diğer enerji formlarına dönüştürülür ve emilir. Yüksek kaliteli ses yutucular sesi azaltır ve odanın işitme kalitesini iyileştirir.

Parametreler

Yankılanma süresi T: ses basıncı seviyesinin oluşturulduğu andan itibaren 60 dB azalması

Emilim derecesi w: yansıtılmayan ses enerjisi oranı; tam yansıma aw = 0; tam emilim: aw = 1

Akustik Sistemler

Ses yutucu bölme duvar
Duvara monteli ses yutucu
Serbest duran ses yutucu
Tavanda ses yutucu
Cam akustik duvar

mimari destek

sens ile benzersiz harika mekanlar tasarla.

esinlenme kütüphanesi

Fikirler kolayca oluşmaz. Bir fikrin gelişip tam da hayal ettiğiniz gibi ya da arzuladığınız gibi olması için mükemmel tasarımı oluşturana kadar onu besler, büyütürsünüz. En sıra dışı fikirlerinizi hayata geçirmek, fikirlerinizi genişletmek için size harika bir kütüphane sunuyoruz.

Aşağıda koleksiyonlarımızı inceleyebilirsiniz.

And Plaza

Ebay – GittiGidiyor

Ömür Çelik

Özel Balıkesir İsabet Okulları

Balıkesir Sanayi Odası

Doğuş Otomotiv

Gemport Yönetim Binası

Paksoy Hukuk

Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlüğü

Earnst and Young

Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi

Piri Reis Üniversitesi

Taegutec Genel Müdürlük Gebze

Fenerbahçe Koleji Konferans Salonu

Çağla Plaza

Özyeğin Üniversitesi

Güncel…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.