Loading...
info@sens.com.tr 0312 222 34 24 0533 207 60 50

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Ev ve işyerinizde Şubeleriniz, Banka ATM'leriniz ve müşterilerinizin huzurunuz bozulmadan ve güven içinde yaşamak için, tercihlerinize göre kablolu veya kablosuz Hırsızlık Alarm Sistemi çözümleri sunuyoruz. Mobil uygulamalar sayesinde şubelerinizin ve holdinginizin sinyal takiplerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Böylece sizde iş kaybınızı önlemiş olursunuz. Fabrikalarınızda önceden yangın, su baskını ve gaz kaçağı gibi felaketlerin önlemini almış olursunuz. Büyük maddi hasarlara uğramadan hızlı bir şekilde bilgilendirilmiş olursunuz.

Genel Özellikler

Hırsız Alarm Sistemleri ev ve işyerlerinde giriş noktalarında (kapı, pencere vb.) bulunan algılayıcılar vasıtasıyla algılanan hareketin panele alarm olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesi prensibine dayanır. Hırsız Alarm Sistemleri olarak en basit hali ile panel, bir tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşuyor. İhtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensör sayısı Hırsız Alarm Sistemleri ile artırılabiliyor ve alarm haberalma merkezine bağlanabiliyor. Manyetik kontaklar ile kapı ve pencerelerin açık/kapalı bilgisi, PIR dedektörler ile ortamda meydana gelen hareketler, cam kırılma dedektörleri ile cam kırıldı bilgisi gibi bilgiler panele iletilir. Hırsız Alarm Sistemleri ile gaz algılama, su basma, duman dedektörleri de bağlanarak gaz sızıntısı, su baskınları, yangın algılama gibi fonksiyonlar da kullanılabilir. Acil durumlarda panik butonu vasıtasıyla direkt olarak ambulans ya da itfaiye yönlendirmesi sağlanabilir. Alarm sistemleri kablolu yada kablosuz olarak projelendirilebilir. Sistem telefon hattıüzerinden haberleşebileceği gibi, GSM modülü ile 3G üzerinden ya da direkt internet hattı üzerinden de haberleşebilir.

Alarm paneli, güvenlik sisteminizin bel kemiğidir. Bu panel, güvenlik sisteminin beyni ve merkezi olan bir bilgisayar gibi çalışır. Alarm sisteminizdeki diğer tüm cihazlar alarm paneli ile haberleşerek, alarm ve arıza bilgilerini alarm paneline iletirler. Eğer güvenlik sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorlarsa, alarm paneline bir sinyal gönderirler. Alarm paneli de otomatik olarak merkezi arar ve durumun rapor edilmesini sağlar.
Şifre paneli, alarm sisteminizi yönetmenize ve gözlemenize yarayan cihazdır. Bu panel ile sisteminizin kurulması, kapatılması, programlanması, alarm ve arıza bilgilerinizin takibi gibi işlemleri yapabilirsiniz.
Harici Siren, alarm anında ışık (flaşör) ve yüksek şiddetli bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyaran ve caydırıcı özelliği olan bir cihazdır. Sireni evinizin dışında, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi caydırıcılığı artırır. Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.
Dahili Siren, iç mekanlarda sizi uyaran ve önlem almanıza yardımcı olan bir uyarı sistemidir. Dahili Sirenle, her türlü güvenlik ihtilalinin anında farkına varabilirsiniz.
Manyetik kontaklar, evinize giriş imkanı sağlayan kapı, pencere, sürgülü kapı, havalandırma kapağı gibi girişlere yerleştirilen ve bu girişlerin herhangi bir hırsızlık durumunda zorlanması, açılması sonucu alarm sinyallerini Sens Alarm Merkezi’ne ileten ve sirenlerin devreye girerek çalmasını sağlayan cihazdır. Yerinden oynatıldığında evinize giriş imkanı verebilecek her türlü yerde kullanılması mümkündür.
Güvenlik sisteminizin bir parçası olan hareket dedektörü, belirli bir hacimden büyük olan ve ısı yayan nesnelerin hareketini algılayarak Sens Alarm Merkezi’ne sinyal iletilmesini sağlayan bir soygun ihbar dedektörüdür. Hareket dedektörlerinin, evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hayvan algılamayan modelleri de bulunmaktadır.
Panik butonu, evinizde başınıza gelebilecek herhangi bir acil durum anında el ile yardım çağrısı yapmanıza yarayan butondur. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa dahi bu buton çalışır vaziyette olup, butona bastığınız anda Sens Alarm Merkezi’ne sinyal gönderilir.
Uzaktan kumanda, kablosuz güvenlik sistemlerinde sisteminizin, şifre panelinden uzak bir noktadan kurulması ve kapatılmasına yarayan, anahtarlık biçimindeki kumandadır. Bu cihaz, aynı zamanda, panik butonunun işlevini de gerçekleştirir.
Güvenlik sisteminizde bulunan duman dedektörü bir yangın ihbar dedektörüdür. Herhangi bir yangın durumunda ortamda oluşan dumanı algılayarak Sens Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı panik butonu gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.
Güvenlik sisteminizde bulunan ısı dedektörü bir yangın ihbar dedektörüdür. Ortamda oluşan ani ısı değişikliklerinde ya da ortam ısısı belirli bir eşiği aştığında durumu algılayarak Sens Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı duman dedektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.
Güvenlik sisteminizde bulunan gaz dedektörü ortama yayılmış karbonmonoksit (CO), LPG ve doğalgaz kaçaklarını algılayıp, zehirleyici veya patlayıcı karışım oluşmadan durumu ihbar eden bir dedektördür. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı duman dedektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.
Cam kırılma dedektörü, camın kırılması durumunda oluşan sesi algılayan ve alarm durumuna geçen soygun ihbar dedektörüdür.
Kasa darbe dedektörü kasa gibi metal kutularda, darbe, delme, kesme gibi zorla açma girişimleri algılayan bir soygun ihbar dedektörüdür.
Su baskını ve nem dedektörü, ortamda istenmeyen nem oluşumu veya su baskınlarda alarm durumu oluşturan dedektör tipidir.
Alarm panellerinde hali hazırda sabit telefon hattı yolu ile Sens Alarm Merkezi ile haberleşecek düzenek mevcuttur. Daha yüksek güvenlik riski olan mekanlarda SM/GPRS modülü ile ilave olarak GSM veya GPRS mobil telefon hatları üzerinden de haberleşme sağlanabilir.
Yukarı