Loading...
info@sens.com.tr 0312 222 34 24 0533 207 60 50

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON SİSTEMLERİ

Görüntülü Diafon sistemleri villa,apartman ve sitelere yönelik uygulamaları yapılan sesli ve görüntülü konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel bir adıdır. Görüntülü Diafon sistemleri özellikle villa,apartman ve sitelere yönelik uygulanmaktadır. Bunun yanısıara bireysel olarak villa ve işyerleri için uygulanan ürünlerde mevcuttur. Ofis ve işyerlerinde güvenliğin sağlanması ve ofis içinden gelen kişinin tespiti için kullanılmaktadır.

Genel Özellikler

Sistem görüntülüyse kapı panelinden daire arandığında görüntülü telefon ekranı açılır, arayan görülür ve istenirse ahize kaldırılarak cevap verilir.Sistem görüntülü değilse daire telefonu çaldığında ahize kaldırılıp konuşulur. Daireler kapı ve varsa kapıcı ile konuşabilir. Daireler kapıyı açabilir ve mediven otomatiğini daire içinden yakabilir.Sistem kapıcılı veya kapıcısız olabilir..Görüntülü sistemde isteyen dairelere görüntülü telefon yerine interkom telefonu takmak mümkündür.Kablolama çok basit ve ekonomiktir. Sistemin enerji adaptörü ve zil modülü haricinde ayrıca bir santralı yoktur.İstenirse kapı paneline tuş takımı takılarak kapının şifre ile açılması sağlanır.

Akıllı ev sistemleri; bir çok sistem bir arada bulunur ve tüm bu sistemlere tek bir noktadan erişim mümkündür.

• Ev otomasyonu (Perdeler, ışıklar, gaz/su vanaları, garaj kapısı kontrolleri),
• Alarm Sistemi (hareket sensörleri, kapı manyetikleri, siren)
• Kamera Sistemi (iç ve dış mekan görüntü algılayıcılar, ve kayıt cihazları),
• Ses sistemleri (Ev sinema sistemleri ve diğer ses sistemleri),
• Ev ısı sistemleri (ısıtma ve soğutma),
• Tüm bunları barındıran akıllı ev sistemine, istenilen her yerden erişilebilir ve sistem her yerden kontrol edilebilir.

Akıllı Ev (Ev Otomasyon) sistemi ana hatlarıyla aşağıdaki alt sistemlerden oluşur: 1- Alarm Sistemi (Hırsız, yangın, gaz, su kaçak, acil yardım otomatik arama vb..) 2- Aydınlatma, perde-panjur, sulama, kombi, klima otomasyonu 3- Güvenlik Kamera Sistemi (TV, PC, cep telefonu ile mekandan ve uzaktan izleme, kayıt..) 4- Üstteki sistemlerin mekandan yada uzaktan iPad, iPhone, Android vb ile grafik olarak kontrolü 5- Ses-Görüntü Sistemleri Otomasyonu (TV, DVD, Home Theater, Digiturk, DSmart ..) Bu sistemler genelde modüler olarak kurulabildiğinden, "Akıllı Ev" ilk kurulum maliyetleri, temel ihtiyaçlara göre 1500-2000usd mertebelerinin de altına düşürülebilir.
Görüntülü diafon sistemleri ile bundan böyle evinizde apartmanınızda daha fazla güvenliği hissedeceksiniz. Eskiden sesli diafon sistemleri ile kapnıza gelen kişinin kimliğini sorarak öğreniyor ve buna göre kapımızı açıyorduk gelen kişinin gerçekten adını söylediği kişi olduğunu bilebiliyormuyduk? Tabiki hayır. Kapımızı çalan ve diafondan konuştuğumuz kişinin bize yalan söyleyip bize zarar verebilecek bir kişi olduğunu tespit etmemize imkan yoktu. Günümüz teknolojisinde ise görüntülü diafon sistemleri sayesinde kapımımızı çalan kişinin hem sesini hemde görüntüsünü görebilme imkanına sahip olmaktayız. Günümüzde fiyatlarıda gayet makul seviyelere inan görüntülü diafon sistemleri artık her yerde rahatlıkla kullanılabilen sistemler haline gelmiştir.

Görüntülü Diafon Sistemleri,zilinize basıldığında kişinin görüntüsünü otomatik olarak ev veya işyerinizde bulunandiafon sistemi monitörüne iletir,görüntü iletimiyle birlikte kapınızdaki kişi ile sesli olrak iletişim kurmanıza veya kapı otomatiğini açmanıza izin veren sistemlerdir.Bunun yanında Görüntülü Diafon Sistemleri binanızda bulunan kapıcı ile direk görüşme yapabilmenizi sağlama,bina içindeki farklı kameraların görüntülerini de kendi monitörünüz üzerinden gözlemlemenizi sağlama gibi ekstra özellikleride bulunmaktadır.
Görüntülü Kapı Telefonu (Görüntülü Diyafon(Diafon) Sistemleri) Kullanarak güvenliğinizi sağlamak yönünden bir adım atmış olacaksınız.Tanımadığınız insanları daha evinize girmeden kapıda durdurmanıza yardımcı olacaktır.
Görüntülü diyafon(Diafon) sistemlerinin kurulumunda kablo yapısı ve kurulumda kullanılan kablonun kalitesi çok önemlidir.Apartman uygulamalarında Kapı önüne gelen ziyaretçi ile Daireler görüşebileceği gibi Aynı zamanda kapıcı ilede görüşülebilir
Görüntülü Diafon Sistemleri(Görüntülü Diafon Sistemleri Ankara) zilinizi çalan kişinin kimliği hakkında size sesli diyafon sistemlerine nazaran çok daha yüksek düzeyde güvende olmanızı sağlar
Görüntülü Kapı telefonu (Görüntülü Diafon Sistemleri Ankara) nin Kullanım alanları villalar, Apartmanlar, İşyerleri Vb. Binalara girişte güvenliğin önemli olduğu mekanlardır. Gerektiğinde monitör butonuna basarak kapı önünü görme imkanı sağlar.
Geçiş kontrol sistemlerindeki amaç; kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak, bu girişlerle ilgili verileri raporlamaktır.İstenirse kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir. Sistem bileşenleri kart veya parmak izi okuyucular ile turnikeler ve geçiş kontrol yazılımıdır. Bu şekilde; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemi yapılabilir. Terminaller üzerinde biriken durum bilgileri ister online olarak, istenirse de offline olarak bilgisayara aktarılabilir.


Yukarı